понеділок, 13 лютого 2017 р.

Тема.                  Число 10. Послідовність чисел в межах 10. Порівняння
чисел. Запис числа 10 двома цифрами

Мета:                  Пояснити утворення числа 10 додаванням 1 до
попереднього числа. Ознайомити з цифрою 10.
Вчити встановлювати послідовність чисел в межах 10 та порівнювати їх.
Розвивати образне та логічне мислення.
Виховувати уважність, старанність. 

Обладнання:     силуетне зображення зайчиків, морквинок, картки з
цифрами 1-10, малюнки з геометричними фігурами.


Хід уроку

І. Організація класу
                   Пролунав дзвінок, починається урок.
                   Працюватимем старанно,
                   Щоб почути у кінці,
                   Просто молодці!
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1.     Усна лічба.
Гра з м’ячем. Учні передають один одному м’яч, називаючи числа від 1 до 10 і назад.
2.     Повторення складу числа 9 (за таблицею).
ІІІ. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.
1.     Оголошення теми уроку.
2.     Робота за підручником.
а) Завдання 1.
- Як утворилось число 10?
3.       Визначення його місця в числовому ряді.
4.     Проблемна ситуація. Робота з демонстраційним та індивідуальним матеріалом. 
- Діти, до нас на урок сьогодні завітав Зайчик-Сіроманчик і від страху переплутав всі числа. Давайте допоможемо йому поставити їх на свої місця.  (1  3       4       2       7     5       6       10     8       9)
5.     Порівняння чисел в межах 10.
Дидактична гра «Підгодуємо звірят.
-         Діти, а що любить Зайчик? Давайте  спробуємо його підгодувати. Чим його будемо годувати? Скільки зайчиків? (Діти по черзі «підгодовують» кожного зайчика морквинкою (прийомом накладання), з’ясовують, що не вистачає морквинок (1).
-         Чого більше (менше)
-         Що треба зробити. Щоб стало порівну? (Знайти додаткову морквинку «голодному» зайчику). Порівняйте числа.
6.     Робота в зошитах.
-         Підкажемо Зайчику, як треба сидіти за партою, коли пишемо.
Зошит свій я відкриваю,
                   Рівно я його кладу.
                   Ручку я ось так тримаю,
                   Сяду рівно, не зігнусь.
                   Буду я писати вправно,
                   До роботи я берусь.
а) Письмо числа 10.
         Пояснення вчителя, як писати число 10. учні записують 2 рядки.
б) «Конкурс красунь».
         Діти пишуть числа від 1 до 10. потім обмінюються зошитами та обирають у зошиті товариша найкраще написані цифри, «одягають»  корону.
7.      Геометричний матеріал.
- Що ви бачите на малюнку?
-         Ця ялинка служить нашому зайчику домівкою-схованкою. Давайте допоможемо йому порахувати трикутники.
-         Які ще геометричні фігури ви бачите? Скільки їх?
IV. Підсумок уроку.
      Вправа «Мікрофон».
-         Чому навчили ми Зайчика?

-         Щоб ви хотіли йому ще розповісти? 

Немає коментарів:

Дописати коментар